Indywidualne programy odchudzające
Najskuteczniejsza diagnostyka alergii pokarmowych
Zabiegi wspomagające odchudzanie
Dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych
Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych
Umów się na wizytę - tel. 530 630 070

Zabiegi

  Optymalne tempo zrzucania nadwagi to ok. 0,5-1 kg na tydzień. Ale wtedy, gdy chcemy sporo schudnąć, istnieje ryzyko, że nasza skóra nie nadąży za zachodzącymi zmianami. Nadwaga, otyłość i związany z nimi wzrost rozmiaru komórek tłuszczowych wymuszają odpowiedź adaptacyjną na wewnętrznych warstwach skóry, które starają się stworzyć dodatkowe miejsce. Te wewnętrzne warstwy skóry składają się między innymi z elastycznej tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i lipidów. Po redukcji rozmiaru komórek tłuszczowych te elementy niezbyt chętnie wracają od razu do swojego rozmiaru. Pojawia się problem obwisłych fałdek czy rozstępów, z jakimi najczęściej borykają się kobiety, ale również mężczyźni, którzy osiągnęli sukces w walce o szczuplejszą sylwetkę.

  Podczas odchudzania zadbaj o odpowiednią podaż wody, która będzie zapewniała właściwe funkcjonowanie wszystkich narządów, w tym także skóry. Dzięki temu poprawi się jej elastyczność i możliwe będzie szybsze przystosowanie się do nowej masy ciała.

  Zaplanuj zbilansowaną dietę, która powinna zawierać dobre tłuszcze z orzechów i pestek, oliwę z oliwek, tłuste ryby, które sprawiają, że skóra jest bardziej elastyczna. Oprócz tego dieta powinna zawierać składniki, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny, czyli produkty bogate w witaminę C takie jak papryka, szpinak, brokuły, truskawki, kiwi. Ważny jest też kwas linolowy, który wzmacnia skórę, a znajdziemy go przede wszystkim w mięsie zwierząt przeżuwających, ale też w jogurtach i kefirach.

  Nie zapominaj też o codziennej dawce ruchu.


Utrata jędrności to problem, który może pojawić się wszędzie: obwisła skóra na policzkach, wokół nosa, na podbródku, utrata jędrności i objętości biustu, obwisły brzuch czy pośladki. Wszystko dlatego, że to właśnie za sprawą tłuszczu skóra wygląda na bardziej jędrną i grubszą. Gdy tracimy tkankę tłuszczową, rysy twarzy wyostrzają się a zmarszczki stają się bardziej widoczne, zwłaszcza po 40. roku życia.

Jeśli mamy do czynienia z ogromną ilością tkanki, która straciła jędrność, bywa, że w grę wchodzi przede wszystkim operacyjne jej usunięcie i plastyka. Ale to rozwiązanie ostateczne, kosztowne i bolesne. Zdecydowanie łatwiej będzie już w trakcie odchudzającej kuracji, pomyśleć o tym, jak wspomóc skórę w adaptacji do nowych warunków. Przede wszystkim, trzeba ją regularnie nawilżać i ujędrniać. Nie zawsze wystarczy zdrowa, zbilansowana dieta, dobry preparat na rozstępy  czy drogi krem nawilżający. Czasem trzeba sięgnąć po skuteczniejsze (choć niechirurgiczne) metody wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, obkurczenie i ujędrnienie skóry oraz skutecznie poprawiające metabolizm. Do takich nieinwazyjnych zabiegów należą między innymi: dermomasaż, liposukcja ultradźwiękami czy fale radiowe.

Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z oferty!!!