Indywidualne programy odchudzające
Najskuteczniejsza diagnostyka alergii pokarmowych
Zabiegi wspomagające odchudzanie
Dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych
Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych
Umów się na wizytę - tel. 530 630 070

Kwalifikacje

mgr  Małgorzata Jabłońska 
 
DIETETYK MEDYCZNY
 
tel. 530-630-070
skype:  dietetyklamariposa
komunikator GG:   9191834
 

Dietetyk i biolog, absolwentka:
  • Dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Biologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Studiów Podyplomowych "Żywienie Człowieka i Dietetyka" na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie
  Kiedy kilka lat temu zdiagnozowano u mnie zapalenie tarczycy Hashimoto, żaden z pytanych wówczas specjalistów nie potrafił odpowiedzieć mi na pytanie, czy są jakieś skuteczne sposoby, aby zahamować lub przynajmniej spowolnić postępujący proces niszczenia tarczycy przez własny układ immunologiczny. Dziś mądrzejsza o zdobytą w tym zakresie wiedzę, a przede wszystkim własne doświadczenia mogę śmiało zaryzykować twierdzenie, że kluczową rolę w przypadku większości chorób, w tym chorób wynikających z  autoagresji odgrywa właściwa dieta.

Zdobyta w trakcie studiów biologicznych wiedza dotycząca funkcjonowania organizmu oraz zachodzących w nim procesów biochemicznych, uzupełniona studiami dietetycznymi pozwoliła mi lepiej zrozumieć jak ważną funkcję w drodze do utrzymania dobrego zdrowia pełni właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta. 


Zdrowe odżywianie stało się moją pasją, a z pasji tej zrodził się pomysł stworzenia miejsca, w którym każda osoba borykająca się z problemami natury żywieniowej, otyłością, chorobami dietozależnymi czy autoimmunologicznymi uzyska profesjonalną pomoc. Tak właśnie w 2009 roku powstała Poradnia Dietetyczna La Mariposa
 
Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas licznych praktyk  w poradniach  UCK w Gdańsku oraz na oddziałach szpitalnych, a przede wszystkim w trakcie codziennej pracy z pacjentami w poradni. Swoją wiedzę na bieżąco aktualizuję i uzupełniam biorąc udział w certyfikowanych szkoleniach i konferencjach z zakresu dietetyki, medycyny żywieniowej, psychodietetyki. Śledzę z uwagą wszystkie doniesienia naukowe związane z żywieniem, zwłaszcza w chorobach autoimmunologicznych  (zapalenie tarczycy Hashimoto, SM, RZS ...).   

Podczas codziennej praktyki zawodwej utwierdziłam się w przekonaniu,  że skuteczne poradnictwo dietetyczne to przede wszystkim przekazywanie pacjentom wiedzy z zakresu zdrowego żywienia, natomiast indywidualne jadłospisy, które proponuję  swoim pacjentom powinny stanowić  jedynie pomoc w skutecznym wprowadzeniu w życie zasad zdrowego żywienia.
 
       
Każdego pacjenta traktuję indywidualnie co w  połączeniu z wiedzą i doświadczeniem daje świetne efekty. Zadowolony pacjent to radość i satysfakcja z pracy oraz motywacja do dalszego doskonalenia swoich umiejetności. 
 

Prywatnie jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci, miłośniczką dobrej i zdrowej kuchni, aktywnego spędzania czasu wolnego i przede wszystkim życia w zgodzie z naturą. W wolnych chwilach gotuję dla najbliższych, fotografuję, jeżdżę rowerem i eksperymentuję w wymyślaniu i wykonywaniu naturalnych, ekologicznych kosmetyków – kto wie, może za jakiś czas dostępnych pod własną marką :) 
 

  Moje motto życiowe brzmi:    
Lepiej zajmować się rzeczami, które możemy zmienić
niż przejmować się sprawami, na które nie mamy wpływu.